Jak znaleźć dobrego pozycjonera

Chcąc zaistnieć ze swoją stroną internetową trzeba będzie zadbać o jej właściwe promowanie. W dobie dużej konkurencji może się okazać, że promowanie strony internetowej nie będzie łatwym zadaniem. Pozycjonowanie to sprawa kluczowa, gdy chce się na rynku zaistnieć. Samodzielna realizacja takich działań promocyjnych będzie jednak trudna do przeprowadzenia, by osiągnąć zadowalające efekty. Dlatego pozycjonując stronę warto sięgnąć po usługi podmiotów specjalizujących się w tego typu działaniach. Jak więc wybrać dobrego freelancera SEO, na co zwrócić uwagę, czym powinien charakteryzować się dobry pozycjoner.

Jak znaleźć dobrego pozycjonera
Kamil Laskowski Avatar
KAMIL LASKOWSKI
19/8/2022
/
SEO

Pozycjoner - co kryje się za tym zawodem?

Pozycjonerem należy określić osobę, która odpowiada za pozycjonowanie stron internetowych. Nadrzędnym celem tej osoby jest działanie na rzecz konkretnej witryny, tak by w wyszukiwania pojawiała się w miarę możliwości na jak najwyższych wynikach.

Freelancer SEO, który zajmuje się pozycjonowaniem stron w ramach swoich działań wpisuje się w marketing internetowy. Dlatego jego wiedza w tym zakresie powinna być jak największa. Odpowiada on za analizę strony internetowej, badanie konkurencji, tak by działaniami pozycjonerskimi odpowiedzieć na potrzeby konkretnej witryny.

Pozycjoner - jakie przygotowanie do pracy?

Freelancer SEO, który chce działać jako pozycjoner nie musi posiadać żadnego kierunkowego wykształcenia. Dużo bardziej istotną kwestią będą umiejętności i doświadczenie jakie będzie posiadał pozycjoner. Przydatne mogą być kierunku związane z marketingiem czy informatyką, natomiast nie są one niezbędne do tego, by stać się pozycjonerem.

Pracę nad własnymi umiejętnościami w zakresie pozycjonowania można realizować np. w oparciu o własną stronę internetową. Tak można budować doświadczenie i wiedzę, która potem przyda się w trakcie pracy na rzecz innych stron internetowych.

Jakie umiejętności powinien mieć freelancer SEO?

Wybierając pozycjonera należy mieć na uwadze jego konkretne umiejętności, które będą przydatne w procesie pozycjonowania strony internetowej. Freelancer SEO, powinien szukać rozwiązań, które sprawią, że witryna będzie miała wysoką pozycje, a jej odbiór przez internautów będzie pozytywny.  Zacząć należy od właściwego zarządzania stroną, by zadbać o jej atrakcyjny wygląd. Treść na stronie powinna być czytelna, przejrzysta w odbiorze, tak byt odwiedzający chętnie się z nią zapoznawali. 

Umiejętności jakie powinien posiadać pozycjoner powinny przede wszystkim skupiać się na narzędziach analitycznych, które mogą ułatwiać działania pozycjonerskie. Podstawowym narzędziem będzie Google Analytics - konieczny element do analizy strony internetowej i planowania słów kluczowych, które będą dla danej witryny najważniejsze. 

Pozycjoner powinien również znać podstawowe systemy CMS, które wykorzystywane są do budowania stron internetowych. Przydatna będzie znajomość PHP, HTML oraz CSS. Pozycjoner, który wykazuje się wiedzą w tym zakresie będzie godnym uwagi specjalistom. Współczesne działania reklamowe coraz częściej opierają się również o Social Media, dlatego umiejętność poruszania sie w ich ramach również może się okazać przydatna.

Zobacz: Pozycjonowanie WordPress

Umiejętność pracy z tekstem

Poza podstawową wiedzą o narzędziach technicznych umożliwiających budowę strony internetowej freelancer SEO powinien przygotować się także pod kątem pracy z tekstem. Tworzenie tekstów, optymalizowanie treści czy praca w grupie to czynniki, które mogą ułatwiać wykonywanie zadań i pozwolą na podniesienie skuteczności w tym zakresie. Solidna wiedza na temat słów kluczowych i optymalizacji treści może się okazać kluczem do skutecznego pozycjonowania

Jakie cechy powinien mieć pozycjoner?

Pozycjoner, który chce wykazywać się skutecznością w swoich działaniach powinien charakteryzować się pewnymi cechami, jakie ułatwią mu pracę. Dlatego wybierając freelancera SEO można zwracać uwagę na takie cechy jak:

  • cierpliwość, wytrwałość - cecha niezbędna, gdyż na efekty pozycjonowania niekiedy trzeba czekać kilka miesięcy, a w skrajnych sytuacjach nawet 2 lata. Tak więc nie można się poddawać i czekać na efekty. 
  • solidność - pozycjoner musi wykazywać zaangażowanie w swoją pracę, robić to regularnie i nie robić przerw w działaniach, ponieważ one automatycznie zaburzą proces pozycjonowania 
  • zorganizowanie własnej pracy - umiejętność organizacji własnej pracy to klucz do sukcesu. Trzeba umieć uporządkować własną pracę i ustalić jej harmonogram 
  • kreatywność - w dobie dużej konkurencji właściwie w każdej branży pozycjoner musi wykazywać się dobrymi pomysłami, kreatywnością, która pozwoli na podnoszenie skuteczności 
  • lekkie pióro - umiejętność kształtowania wysokiej jakości treści będzie miała istotne znaczenie, bez lokowania w dobrych treściach słów kluczowych trudno będzie o pozycjonowanie, które przyniesie efekt
  • analityczne myślenie - analiza danych statystycznych i reakcja na nie to cenna umiejętność u pozycjonera, dlatego warto nad myśleniem analitycznym pracować. 

Zwracając uwagę na te cechy i wybierając freelancera SEO z uwzględnieniem tych kwestii można oczekiwać, że pozycjonowanie przyniesie pozytywne efekty, a współpraca z freelancerem będzie się dobrze układać. 

Chcesz zwiększyć widoczność swojej strony w Google?

  • Stosuję skuteczne metody pozycjonowania
  • Pełna opieka i rozbudowane raporty z działania
  • Prosta umowa bez ukrytych kosztów i zobowiązań

Zamów bezpłatną wycenę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu

Dzięki!
Powinienem odpowiedzieć w ciągu 24 godzin!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
19/8/2022
/
SEO

Przyjazny adres url - jak powinien wyglądać?

Przyjazne adresy URL powinny być krótkie, czytelne i odpowiadające zawartości podstrony, a dodatkowo odpowiednio zoptymalizowane pod kątem pozycjonowania.

19/8/2022
/
SEO

Jak włączyć indeksację w WordPress

Aby strona internetowa była widoczna w wyszukiwarce musimy umożliwić jej indeksację. Dzięki temu robot Google (i nie tylko), który będzie się po niej poruszał zaindeksuje ją i będzie ona widoczna w wynikach wyszukiwania Google.

19/8/2022
/
SEO

Jak stworzyć mapę strony

Mapa strony pomaga robotom indeksującym w bardziej precyzyjny sposób analizować naszą witrynę, dzięki czemu przyśpieszamy jej indeksację w wyszukiwarkach. Czym jest mapa strony i jak ją stworzyć?